חייל, איש קבע או שוטר - נפגעת בשירות? ייתכן ואתה זכאי לפיצויים, תמלוגים והטבות ממשרד הביטחון. צור קשר עם עורך דין משרד הביטחון על מנת למצות את זכויותיך.

אם נפגעתם תוך כדי שירות ביטחון המדינה, חשוב שתדעו כי קיימת אפשרות לקבל סיוע של עורך דין תביעות משרד הביטחון ולתבוע את משרד הביטחון ולמצות את זכויותיכם לקבלת תמלוגים, קצבאות חודשיים והטבות רבות.

עורך דין משרד הביטחון ממשרדנו מעניק סיוע לנפגעים במסגרת השירות לביטחון המדינה ובעל ידע מעמיק וניסיון רב בניהול תיקים מול משרד הביטחון, קצין התמלוגים והוועדות הרפואיות.

מעוניינים להתחיל בהליך? צרו קשר עם משרדנו ונקיים פגישת היכרות והערכת סיכויי התביעה ללא התחייבות.

איך מתחילים הליך תביעה נגד משרד הביטחון?

number1

פגישת ייעוץ

נקיים פגישת היכרות ובדיקת התאמה להליך – ללא עלות.

number2

איסוף מסמכים והכנת תיק תביעה

איסוף מסמכים והכנת תיק התביעה והגשתה למשרד הביטחון

number3

ניהול התביעה

ניהול הליך התביעה וייצוג בוועדה רפואית וערכאות שיפוטיות

number4

סיום ההליך

מיצוי זכויות מלא של הנפגע וקבלת הפיצויים וההטבות המגיעים לו.

תשובות לשאלות נפוצות

במקרה של חבלה באירוע תאונתי וכאשר אין ספק לעניין הקשר הסיבתי, הליך התביעה יהיה קצר באופן משמעותי, מתביעה שהוגשה עם צורך בהוכחת הקשר הסיבתי. משך התביעה יכול לנוע להתנהל במשך מספר חודשים מצומצם עד למספר שנים, והכל לפי סוג התביעה ומרכבותיה.

משך תקופת התביעה נגד משרד הביטחון עשוי להיות ארוך ותלוי במורכבותה ובהוכחת הקשר הסיבתי בין הנזק לבין השירות הביטחוני. ככלל, פרק הזמן מוגדר הוראות אגף שיקום נכים ותקופת הזמן נספרת מהרגע בו מתקבלים אצל משרד הביטחון כל המסמכים הנדרשים לטיפול בתביעה.

במידה והקשר הסיבתי אינו ברור ויש צורך להוכיח אותו, תקופת התביעה תימשך זמן ארוך יותר וניהול הליך עיקש מצד התובע ועורך דינו. משכך, יש חשיבות רבה לייצוג משפטי מקצועי של עורך דין מומחה לתביעות נגד משרד הביטחון שידאג כי ההליך יתקיים במקצועיות, יעילות ובמהירות אשר בסופו הנפגע יקבל את הפיצויים וההטבות המגיעים לו.

במידה והנפגע יוכר על ידי משרד הביטחון ובהתאם למידת הפגיעה וחומרתה, הוא יהיה זכאי לקבל מענק חד פעמי, קצבה חודשית קבועה ומענקי הבראה, מענקים לרכישת ציוד ביתי ומכשירי חשמל, רכב, שיקום ושילוב בתעסוקה, הקלות מס, השתתפות בשכר לימוד, סיוע ברכישת דירה, השתתפות בהוצאות ובחשבונות השוטפים ועוד.

ההטבות והקצבאות שהנפגע זכאי לקבל יקבעו על פי מידת הנזק דרגת נכות וגורמים נוספים.

תפקידה של וועדה רפואית היא לבחון את הפגיעה של התובע על בסיס המסמכים הרפואיים והעובדות הרלוונטיות לנזק. לוועדה השפעה ישירה על גובה אחוזי הנכות, הפיצויים וההטבות להם יהיה זכאי התובע בסוף ההליך.

על מנת להתכונן לוועדה הרפואית, יש להכיר היטב את המקרה והמסמכים עליהם מבוססת התביעה והנזק המתואר. על התובע להציג את הנזק בצורה נכונה ומשכנעת. חשוב לציין כי במעמד זה אין מקום לטעויות וחשוב לקבל סיוע של עורך דין תביעות משרד הבריאות שיסייע לכם ויהיה נוכח איתכם בפגישה מול הוועדה.

אנחנו כאן בשבילכם

אתם מעוניינים להתחיל בהליך או שיש לכם שאלה? התקשרו או השאירו פרטים בצ'אט ונשמח לעזור לכם.